50 bieżni, 9 miast i spartańska atmosfera – wszystko dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Pierwsza edycja Biegu Serca 24h w CityFit zakończyła się sukcesem! W ciągu jednej doby 759 biegaczy przebiegło aż 2265 kilometrów na bieżniach. Największą frekwencją może pochwalić się klub CityFit w Wałbrzychu, gdzie w pomoc niepełnosprawnym dzieciom zaangażowało się aż 217 osób. Dochód z zakupu pakietów startowych pomoże w sfinansowaniu leczenia i turnusów rehabilitacyjnych.

W piątek 21 kwietnia o godzinie 16:00 biegacze uruchomili bieżnie jednocześnie w 10 klubach CityFit w całej Polsce. Przez 24 godziny uczestnicy Biegu Serca 24h – charytatywnego maratonu na bieżniach, biegali dla Zuzanki, Marysi, Jasia, Zuzi, Igora, Wiktorii, Lenki, Mai, Michałka i Klaudiusza – podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział w akcji należało zakupić pakiet za jedyne 20 zł. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych maluchów.

W każdym z 10 klubów pojawili się Spartanie – charytatywni biegacze, którzy podczas imprez biegowych zbierają środki dla swoich podopiecznych. W 9 miastach w Polsce – Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Katowicach, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Lublinie – w jednej chwili ruszyły wszystkie „charytatywne” bieżnie.

Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Akcji towarzyszyły także konkursy z nagrodami od Partnerów.