Chat with us, powered by LiveChat

2 stycznia 2023 r., w sieci klubów fitness CityFit wystartuje Projekt Senior. Od tej pory osoby starsze, w wieku 70+ z usług sieci skorzystają za darmo. Akcja ma na celu nie tylko poprawę zdrowia fizycznego naszych babć i dziadków, ale przede wszystkim przeciwdziałanie samotności i włączenie społeczne seniorów. To pierwsza taka akcja w branży fitness w Polsce!

  • W styczniu 2023 r. w sieci klubów fitness CityFit wystartuje Projekt Senior. Celem jest aktywizacja osób starszych, poprawa kondycji fizycznej oraz psychicznej, włączenie społeczne seniorów.
  • Osoby w wieku 70+ będą mogły korzystać z klubów CityFit za darmo!
  • To pierwszy tego typu projekt w polskiej branży fitness.

IDEA PROJEKTU

Nie chcemy samotności osób starszych! Nie chcemy wykluczenia, monotonii i pogarszającego się stanu zdrowia naszych rodziców, babć i dziadków! To oni kiedyś o nas dbali, wychowywali nas i poświęcali nam najlepsze chwile swojego życia.

W CityFit chcemy, by seniorzy dalej cieszyli się każdym dniem, codziennymi przyjemnościami i wiedzieli, że są ważni. Dla swoich dzieci, wnuków, a przede wszystkim dla siebie samych. Że tak, jak w klubie fitness, tak i wszędzie indziej mają swoje miejsce. Chcemy, by seniorzy czuli się u nas jak w domu!

 

Chcemy zachęcić osoby starsze do aktywności, nie tylko fizycznej, ale po prostu do aktywnego spędzania czasu.” – mówi członek zarządu CityFit, Łukasz Gądek – „Chcemy zadbać o ich zdrowie, a także samopoczucie i kondycję psychiczną. Seniorzy powinni uczestniczyć w życiu społecznym jak najdłużej! To przecież nasi rodzice, dziadkowie i bliscy, na których nam zależy. Oby jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowie, czuli się potrzebni i szczęśliwi!”.

ZASADY DZIAŁANIA PROJEKTU

Seniorzy w wieku 70+ korzystają z usług CityFit zupełnie za darmo. Do dyspozycji w dwudziestu czterech klubach CityFit, w całej Polsce mają zajęcia grupowe, strefy relaksu, nielimitowany dostęp do filtrowanej wody, dedykowane plany ćwiczeń, profesjonalny i bezpieczny sprzęt, pełne wsparcie managerów klubów i gym asystentów.

Liczy się dla nas rok urodzenia, a więc w 2023 roku akcja obejmuje wszystkie osoby urodzone w roku 1953 i starsze.

Podczas pierwszej wizyty w klubie gym asystent pomaga w założeniu konta w aplikacji CitFit, a następnie generuje specjalny kod rabatowy 100% na karnet elastyczny. Do przejścia procedury konieczne jest posiadanie adresu e-mail, na który zostanie założone konto. Wiemy, że telefon seniora to niekoniecznie smartfon. Jeśli senior nie posiada smartfona przystosowanego do posiadania aplikacji CityFit, będzie wpuszczany do klubu bez konieczności skanowania kodu QR. Wówczas odwiedziny będą możliwe wyłącznie w godzinach pracy obsługi.

Pierwsza wizyta to bardzo ważny element całej akcji – chcemy, by senior od pierwszych minut poczuł się u nas dobrze, dlatego gym asystent pomaga we wszystkich formalnościach, a następnie oprowadza po klubie oraz pokazuje, jak bezpiecznie korzystać z dostępnego sprzętu.

GODZINY DLA SENIORÓW

Na bazie swoich karnetów osoby starsze mogą korzystać ze wszystkich klubów CityFit 24/h, zaś z klubów CityFit Blue (obecnie w Puławach, a wkrótce także klub CityFit Bydgoszcz w galerii Fordon) zgodnie z godzinami otwarcia, tj. 6:00 – 23:00.

W ramach projektu wyodrębniliśmy jednak dla Seniorów specjalne godziny 10:00 – 14:00, w których zapewniamy dodatkowe wsparcie. Gym asystent wprowadzi starszą osobę do klubu, wyjaśni zasady bezpiecznego korzystania z siłowni oraz przeprowadzi pierwsze zajęcia sportowe. Celem zajęć będzie przedstawienie prostych ćwiczeń dopasowanych do możliwości seniora – aktywność fizyczna nie musi być przerzucaniem ciężkich sztang i utratą tchu na bieżni. Zajęcia dedykowane osobom starszym to przede wszystkim relaks, delikatny ruch i wspólne spędzanie czasu.

BAZA WIEDZY DLA OSÓB STARSZYCH

Nasz projekt to także merytoryczna wiedza. Chcemy edukować, dbać o bezpieczeństwo i świadomość. Nie tylko osób starszych, ale także tych młodszych.

„W ramach kanałów komunikacji CityFit, takich jak blog, media społecznościowe czy YouTube, będziemy systematycznie publikować treści dotyczące sprawności fizycznej, zdrowia, kondycji psychicznej oraz wyzwań stojących przed seniorami. Działanie to wpisuje się w szeroką strategię contentową marki CityFit, która ma na celu upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat zdrowego stylu życia, motywacji i włączenia społecznego w myśl hasła You Fit Here!” – mówi dyrektor marketingu CityFit, Małgorzata Kulczycka.

CityFit, a w szerszym ujęciu kluby fitness i siłownie to miejsca dla każdego. Efektywne spędzanie wolnego czasu jest wtedy, gdy daje nam szczęście i poczucie spełnienia. Gdy buduje więzi, pomaga zrozumieć siebie i drugiego człowieka. Formy zajęć sportowych są przeróżne. Nasi klienci to wiedzą, bo korzystają z bogatej oferty zajęć – nie tylko klasycznego fitnessu, ale i jogi, pilatesu, kalisteniki czy muay thai.

Aktywny senior to szczęśliwy senior! A aktywność fizyczna i szeroko rozumiane zajęcia ruchowe to tylko jedna z form aktywności, do której zachęcamy.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Projekt Senior w tej formie to dopiero początek. Zapraszamy do współpracy kluby seniora, domy kultury, Uniwersytety Trzeciego Wieku i wszelkie inne instytucje organizujące zajęcia prowadzone z myślą o seniorach.

Pilotażowo projekt będzie trwał rok, a więc do końca 2023 roku. Na bazie zgromadzonych w tym okresie doświadczeń, przenalizujemy to, jak projekt został przyjęty w naszej społeczności i w jakim kierunku będziemy go rozwijać.

Informacje dotyczące projektu będą na bieżąco aktualizowane na stronie www.cityfit.pl/seniorzy.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW
(INFORMACJE I MATERIAŁY PRASOWE DOTYCZĄCE PROJEKTU)
[email protected]

KONTAKT DLA ORGANIZACJI
(WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE ZAJĘĆ DLA SENIORÓW)
[email protected]

Przeczytaj również

2022.12.28

CMO Awards dla Dyrektor Marketingu CityFit!

Kampanie CityFit wyróżnione wśród największych marek!

CityFit Blue Galeria Siedlce

2022.12.28

CityFit Blue wkracza do Siedlec! Kolejny krok ekspansji na polskim rynku fitness...

28 czerwca otwieramy trzeci klub CityFit w formacie Blue.

Tylko teraz!🤩 Pierwszy miesiąc w karnecie na 6 mies. już za 1zł! Skorzystaj >>