Dobra forma to klucz do dobrego życia. Mamy więcej siły dla rodziny i bliskich, jesteśmy bardziej produktywni w życiu zawodowym, a po pracy mamy w sobie energię na więcej niż tylko zalegnięcie z pilotem przed telewizorem. Osoby sprawne fizycznie rzadziej chorują, mają lepsze samopoczucie oraz zdolność koncentracji, która przekłada się m.in. na wyniki w nauce.

Ale co to znaczy być w formie? I jak ja wypadam na tle innych? Teraz możecie to sprawdzić na FitQuest, rewolucyjnym urządzeniu pomiarowym dostępnym we wszystkich klubach sieci CityFit.

5 ćwiczeń – 8 pomiarów – 1 wynik FQ

FitQuest to efekt 30 lat badań naukowców z wiodących uniwersytetów i instytucji badawczych. To również 6 lat testów, w których udział wzięło 42 tysiące osób. Osiągnięte przez nie wyniki stanowią punkt odniesienia do pomiaru „fitnessowego IQ”, czyli współczynnika Fitness Quotient (FQ).

img_1583Na wartość FQ składa się 8 parametrów, związanych m.in. z równowagą, siłą i wytrzymałością organizmu. Ich pomiaru dokonuje się na podstawie 5 prostych ćwiczeń (m.in. stanie na jednej nodze, bieg w miejscu, podskok w górę), które wykonuje się na specjalnej platformie biometrycznej. Badanie trwa jedynie 4 minuty, a w odpowiedzi otrzymujemy kompleksową analizę sprawności organizmu, pozwalającą zarówno na zdiagnozowanie stanu wyjściowego (silne i słabe strony badanego, rekomendacje treningowe), a także monitorowanie postępów.

To fantastyczne narzędzie pozwalające na zwiększenie efektywności treningów. Znając swoje słabe strony wiemy na czym powinniśmy się skoncentrować. Możemy również na bieżąco śledzić postępy i tym samym weryfikować skuteczność naszych ćwiczeń. Badanie trwa na tyle krótko, że bez problemu możemy włączyć je w plan treningu. – mówi Michał Kowalski, trener i manager w sieci CityFit.

Działanie FitQuest możecie obejrzeć TU

 

Zaproś znajomych do przetestowania FitQuest!

img_1702_ret_1200x800
Pamiętaj, że nawet osoby nie będące klubowiczami CityFit mogą bezpłatnie przetestować FitQuest. Zaproś znajomych na nasze Dni Otwarte, które organizujemy w każdą drugą sobotę miesiąca. Wystarczy, że zarejestrują się na www.localhost/cityfit/ (procedura taka sama jakprzy zakupie karnetu, jedynie przy wyborze pakietu należy wybrać opcję za 0 zł), a będą mogli nie tylko poćwiczyć, ale również sprawdzić swoje fitnessowe IQ – bez żadnych opłat!

Badamy kondycję Polaków w całym kraju! Inspirujemy do zmiany stylu życia na aktywny. Pokazujemy, że bycie fit naprawdę przekłada się na ogólną jakość życia. Jeżeli znasz kogoś, kto szuka sposobu na zmianę trybu życia, ale trochę brakuje mu pomysłu i motywacji, koniecznie zaproś go do CityFit. Doradzimy, zainspirujemy, a jeżeli zechce z nami zostać, będziemy go dopingować i wspierać w treningach.