Większość z Was kojarzy nas z zajęć wprowadzających lub pomocy przy rejestracji w kioskach. Przemieszczamy się po siłowni ubrani w granatowe koszulki z napisem „Gym Assistant”, na szyi mamy czerwone smycze. Często przypominamy Wam o tym, jak ważne jest posiadanie ręcznika podczas ćwiczeń. Jednak pewnie wciąż zastanawiacie się, jaka jest nasza misja w CityFit? 🙂

Czym zajmuje się Gym Assistant?
Gym Assistant na co dzień jest wsparciem klubowicza w zakresie funkcjonowania klubu. Pomaga się zarejestrować, dba o porządek, podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z siłowni oraz jak poprawnie używać danej maszyny. Do Gym Assistantów można również zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania klubu.

Nie bójcie się zadawać pytań!
Dzięki zdobytej wiedzy jesteśmy w stanie udzielić fachowej odpowiedzi na pytania związane z treningiem na siłowni oraz poprawnością wykonywanych ćwiczeń*. W klubie jesteśmy dla Was – zawsze do Waszej dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie, ponieważ praca z naszymi Klubowiczami daje nam ogromną satysfakcję!

Czym różni się Gym Assistant od Trenera Personalnego?
Gym Assistant to osoba, która w danej chwili jest do dyspozycji wszystkich klubowiczów znajdujących się na siłowni. Od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 23:00 oraz w weekendy od 10:00 do 18:00** stale jest obecny w klubie. Gym Assistanci nie prowadzą treningów personalnych – za to prowadzą zajęcia wprowadzające, podczas których pokazują jak funkcjonują maszyny znajdujące się na terenie klubu i jakie można wykonywać na nich ćwiczenia. Wskazują również położenie każdej strefy oraz instruują o zasadach BHP obowiązujących w Klubie.

Trener personalny to osoba, z którą trzeba się umówić na spotkanie. Naszych akredytowanych Trenerów Personalnych można spotkać w klubie, jednak zwykle prowadzą wtedy treningi personalne. Trener to również osoba, która w danym czasie poświęca 100% swojej uwagi swojemu podopiecznemu. Diagnozuje elementy, które wymagają szczególnej poprawy, układa specjalistyczny plan, dzięki któremu wszelkie dysfunkcje zostają poprawione i wspomaga osiąganie kolejnych celów treningowych swojego Klienta.

W każdy ostatni czwartek miesiąca, podczas Dnia z Trenerem Personalnym, można skorzystać z bezpłatnych konsultacji treningowych oraz żywieniowych z trenerami akredytowanymi CityFit.

Numery kontaktowe do trenerów znajdują się na stronie localhost/cityfit/!

Gym Assistant – Twój Motywator

Pamiętajcie – do asystentów klubu zawsze możecie podejść i zawsze otrzymacie wsparcie i motywację. Nie jesteście tutaj sami! 🙂 Nasz entuzjazm i zaangażowanie pozwolą Wam pokonywać kolejne przeszkody na treningowej ścieżce. Owocnych treningów! 🙂

*Gym Assistant nie zastąpi jednak profesjonalnej porady Trenera Personalnego. Owszem, powiemy Wam czy poprawnie wykonujecie konkretne ćwiczenia lub czy właściwie korzystacie z danego sprzętu, jednak nie ułożymy Wam planu treningowego ani dietetycznego.

** Dotyczy klubu CityFit Katowice. Sprawdźcie godziny pracy Gym Assistantów w Waszych Klubach pisząc do nas na Facebooku lub kontaktując się z BOK.