Czy w Twojej szafie jest specjalna półka z ubraniami, w których uprawiasz sport? Czym ją zapełniasz?

Kiedy przeglądam szafy moich klientek i klientów i trafiam właśnie na tę kategorię, często słyszę: „A na to nie musimy patrzeć, to tylko ubrania na fitness”. Na półkę z odzieżą sportową trafiają koszulki, które już się znosiły, lekko rozciągnięte dresy czy legginsy pamiętające jeszcze szkolne zajęcia z WF.

Nie oceniam tego podejścia, ale wiem jedno – to, w jakich ubraniach wybieramy się na ćwiczenia, ma wpływ na nasze samopoczucie i motywację do uprawiania sportu.

Dla wielu z nas samo rozpoczęcie przygody pod hasłem „zamierzam być bardziej fit” jest wyzwaniem psychicznym – składają się na to różne kompleksy i obawy związane z odsłonięciem swojego ciała, do którego szczególnie my, kobiety, zawsze znajdziemy jakieś zastrzeżenia. Idąc do klubu fitness, czy to na indywidualny trening czy na grupowe zajęcia, wchodzimy w nowe środowisko, poddajemy się (niewerbalnej co prawda, ale jednak) ocenie innych uczestników. Dla niektórych z nas to bardzo trudne.

W takiej sytuacji rozciągnięte spodnie dresowe czy sprany T-shirt zdecydowanie nie pomogą. Co więcej, własny „nieciekawy” wygląd podczas zajęć może podświadomie zmniejszać naszą motywację do sportu!


sportowy1
Zestaw 1 na fitness, jogging

 • Legginsy Puma
 • T-shirt Adidas
 • Biustonosz Nike
 • Buty Reebok

 

Częstym argumentem przeciwko kupowaniu ładnych, dopasowanych do nas ubrań sportowych, jest niechęć do wydawania pieniędzy, skoro w tych ubraniach „tylko” ćwiczymy. Mają z tym problem głównie kobiety! Panowie podchodzą do tego zagadnienia bardziej pragmatycznie, traktując ubrania sportowe jako narzędzia do osiągnięcia celu. Nie boją się więc zainwestować w specjalne tkaniny czy dobre obuwie. Ale nie tylko o funkcjonalność chodzi – ubrania sportowe są z męskiego punktu widzenia jak uniform do specjalnych zadań, żeby nie powiedzieć – kostium superbohatera… Panie mają zaś tendencję do traktowania ich jako ubrań „na zmarnowanie” bo przecież podczas wysiłku fizycznego będą się pocić, kłaść na ziemi, etc.

Spróbujmy spojrzeć na to inaczej!

 

sportowy2

Zestaw 2 na pilates, jogę 

 • Kombinezon in.na/Showroom.pl
 • Bluza mar.ska/Showroom.pl
 • Buty Nike

 

Uprawiając sport w jakiejkolwiek formie, robimy dla siebie coś dobrego. Aktywność fizyczna prowadzi nas do zdrowia, dobrego samopoczucia, lepszego humoru.

Tak więc z technicznego punktu widzenia ubrania do ćwiczeń są jak lekarstwa, bez których nie można rozpocząć terapii! Źle dobrane lekarstwo nie tylko nie pomoże, ale zaszkodzi.

 

sportowy3

Zestaw 3 – na fitness, jogging

 • Koszulka Adidas
 • Biustonosz Cardiobunny
 • Legginsy Wake Up & Squat / Showroom.pl
 • Buty Reebok

 

W fajnych, kolorowych ubraniach sportowych poczujemy się bardziej atrakcyjnie, profesjonalnie, kobieco, bez względu na wiek czy sylwetkę. Nie musimy inwestować w nie setek złotych, ale nie żałujmy sobie tej przyjemności. Traktujmy ubrania sportowe jako bonus na zachętę lub nagrodę za już podjęty wysiłek.