Chat with us, powered by LiveChat
Witajcie w CityFit!

Seniorzy

Drodzy Seniorzy!

Witajcie w CityFit!


To miejsce przyjazne seniorom, w którym zadbacie o swoje zdrowie i samopoczucie, spróbujecie nowych form aktywności bazując na naturalnych formach ruchu, zmniejszycie ryzyko chorób wieku podeszłego, a przede wszystkim wzmocnicie więzi społeczne i kontakty towarzyskie.

To właśnie dla Was uruchomiliśmy bezpłatny program „Projekt Senior”, który przeznaczony jest dla wszystkich osób w wieku 70+.

Idea projektu

Nie chcemy samotności osób starszych! Nie chcemy wykluczenia, monotonii i pogarszającego się stanu zdrowia naszych Rodziców, Babć i Dziadków! To Wy kiedyś dbaliście o nas, wychowywaliście nas i poświęcaliście nam najlepsze chwile swojego życia.

W CityFit chcemy, abyście dalej cieszyli się każdym dniem, codziennymi przyjemnościami i wiedzieli, że jesteście ważni. Dla swoich dzieci, wnuków, a przede wszystkim dla siebie samych. Że tak, jak w klubie fitness, tak i wszędzie indziej macie swoje miejsce.

Czujcie się u nas, jak w domu!

Zasady działania projektu

Osoby w wieku 70+ korzystają z usług CityFit zupełnie za darmo. Do dyspozycji we wszystkich 24 klubach CityFit macie Państwo zajęcia grupowe, strefy relaksu, nielimitowany dostęp do filtrowanej wody, dedykowane plany ćwiczeń, profesjonalny i bezpieczny sprzęt, pełne wsparcie managerów klubów i gym asystentów.

Liczy się dla nas rok urodzenia, a więc w 2023 roku akcja obejmuje wszystkie osoby urodzone w roku 1953 i starsze.

Podczas pierwszej wizyty w klubie gym asystent pomoże Państwu w założeniu konta w aplikacji CityFit, a następnie wygeneruje specjalny kod rabatowy 100% na karnet roczny. Do przejścia procedury konieczne jest posiadanie adresu e-mail, na który zostanie założone konto. Wiemy, że nie wszyscy Państwo macie nowoczesne smartfony, dlatego w przypadku niemożności zainstalowania aplikacji CityFit w telefonie, będzie Państwo mogli wchodzić do klubu bez konieczności skanowania kodu QR. Wówczas odwiedziny będą możliwe wyłącznie w godzinach pracy obsługi.

„Seniorzy nie powinni siedzieć w domu!”

Danuta, klubowiczka CityFit w Rzeszowie

Godziny dla seniorów

Na bazie swoich karnetów osoby starsze mogą korzystać ze wszystkich klubów CityFit 24/h, zaś z klubów CityFit Blue (obecnie w Puławach, a wkrótce także w Bydgoszczy) zgodnie z godzinami otwarcia, tj. 6:00 – 23:00.

W ramach projektu wyodrębniliśmy jednak dla Seniorów specjalne godziny 10:00 – 14:00, w których zapewniamy dodatkowe wsparcie. Gym asystent wprowadzi Państwa do klubu, wyjaśni zasady bezpiecznego korzystania z siłowni oraz przeprowadzi pierwsze zajęcia sportowe. Celem zajęć będzie przedstawienie prostych ćwiczeń dopasowanych do Państwa możliwości – aktywność fizyczna nie musi być przerzucaniem ciężkich sztang i utratą tchu na bieżni.

W przypadku osób starszych forma aktywności fizycznej i wykonywane ćwiczenia powinny przede wszystkim dawać radość z ruchu. Gimnastyka seniora to przede wszystkim relaks, łagodne ćwiczenia ogólnokondycyjne, ćwiczenia rozciągające i poznawanie nowych osób.

BAZA WIEDZY DLA OSÓB STARSZYCH

Nasz projekt to także merytoryczna wiedza. Chcemy edukować, dbać o bezpieczeństwo i świadomość. Podczas pierwszej wizyty otrzymacie Państwo specjalną broszurę informacyjną, z której dowiecie się m. in. co zabrać ze sobą na siłownię, jak bezpiecznie ćwiczyć i z jakich udogodnień możecie Państwo skorzystać w naszych klubach.

W ramach kanałów komunikacji CityFit, takich jak blog, media społecznościowe czy YouTube, będziemy systematycznie publikować treści dotyczące sprawności fizycznej, zdrowia, kondycji psychicznej oraz wyzwań stojących przed seniorami.

Działanie to wpisuje się w szeroką strategię contentową marki CityFit, która ma na celu upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat zdrowego stylu życia, motywacji i włączenia społecznego w myśl hasła You Fit Here!

Koniecznie obejrzyjcie nasz reportaż z klubu CityFit w Rzeszowie, gdzie poznaliśmy fantastyczną grupę seniorów, która wspólnie ćwiczy już od 12 lat!

CityFit, a w szerszym ujęciu kluby fitness i siłownie to miejsca dla każdego. Efektywne spędzanie wolnego czasu jest wtedy, gdy daje nam szczęście i poczucie spełnienia. Gdy buduje więzi, pomaga zrozumieć siebie i drugiego człowieka. Formy zajęć sportowych są przeróżne. Nasi klienci to wiedzą, bo korzystają z bogatej oferty zajęć – nie tylko klasycznego fitnessu, ale i jogi, pilatesu, kalisteniki czy muay thai.

Aktywny senior to szczęśliwy senior! A aktywność fizyczna i szeroko rozumiane zajęcia ruchowe to tylko jedna z form aktywności, do której zachęcamy!

KONTAKT DLA MEDIÓW
(INFORMACJE I MATERIAŁY PRASOWE DOTYCZĄCE PROJEKTU)
[email protected]

KONTAKT DLA ORGANIZACJI
(WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE ZAJĘĆ DLA SENIORÓW)
[email protected]

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!


Projekt Senior w tej formie to dopiero początek. Zapraszamy do współpracy kluby seniora, domy kultury, Uniwersytety Trzeciego Wieku i wszelkie inne instytucje organizujące zajęcia prowadzone z myślą o seniorach.

Pilotażowo projekt będzie trwał rok, a więc do końca 2023 roku. Na bazie zgromadzonych w tym okresie doświadczeń, przenalizujemy to, jak projekt został przyjęty w naszej społeczności i w jakim kierunku będziemy go rozwijać.

Zapraszamy do CityFit!

📣Tylko w marcu! Kup karnet na 6 miesięcy i odbierz shaker lub ręcznik GRATIS - Sprawdź >>